اماکن تفریحی

معرفي قلعه بابک

قلعه جمهور معروف به دژ بابک در َهرستان کلیبر و در ارتفاعات غربي شعبه‌اي از رود بزرگ قره سو قرار دارد؛.دژ بابک خرمدين، دژي است بر فراز قله کوهستاني در حدود 2300 تا 2700 متر بلندتر از سطح دريا. اطراف اين قلعه را از هر طرف دره‌هاي عميقي با 400 تا 600 متر عمق فرا گرفته است و تنها از يک سو راهي باريک و صعب العبور جهت دسترسي به اين قلعه وجود دارد. قلعه بابک که به نام‌هاي قلعه بابک، دژ بابک، بذ و قلعه جمهور هم معروف است دژ و مقر سردار تاريخي ايران، بابک خرم‌دين بوده است كه در هنگام قيام بر عليه دستگاه خلافت عباسي در قرن سوم هجري ساخته شده است.

ادامه مطلب ...

قلعه آوارسین(به نقل از تبیان)

در میان کوه های سر به فلک کشیده شمال شرقی شهر کلیبر، قلعه ای باستانی قرار دارد که از دیدنی ترین آثار تاریخی استان آذربایجان شرقی به شمار می رود. قلعه ای که مثل تمام قلعه های منطقه قراداغ (ارسباران) نماینده تاریخ پر حادثه ایران باستان است.

ادامه مطلب ...

پل های خداآفرین

پل خداآفرین یکی از آثار تاریخی استان آذربایجان شرقی که در شهرستان کلیبر واقع شده‌ است . این پل از دو پل مستقل تشکیل شده ‌است که قسمت ‌هایی از یکی از این پل ‌ها شکسته و نیمی از آن باقی مانده ‌است ؛ ولی پل دیگر کاملا سالم می ‌باشد .

ادامه مطلب ...

قلعه دره سي

قلعه دره سي در ۳ کيلومتري جنوب غرب شهرستان در جوار سپهر حماس قلعه بابک قرار دارد . در اين مکان علاوه بر سر سبزي و خرمي آبشار هاي بلند از آب چشمه هاي کوهستانهاي بذ وجود دارد که همه کس را بيشتر شيفته خود مي سازد .

ادامه مطلب ...

منطقه حفاظت شده آینالو

کمپينگ و يا منطقة حفاظت شدة آينالو از توابع بخش خداآفرين شهرستان کليبر، با مختصات جغرافيايي ۴۶ درجه و ۴۷ دقيقه طول شرقي و ۳۸ درجه و ۵۳ دقيقه عرض شمالي، در فاصلة ۴۵ کيلومتري شهر کليبر واقع شده است.

ادامه مطلب ...